PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 20.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Městské informační a turistické středisko ve Zlíně

ZLÍN - Moderní město Zlín sice turistům nenabízí vznešené chrámy nebo středověké tvrze, oplývá však množstvím zeleně a pyšní se ojedinělou funkcionalistickou architekturou. Navíc se stále zlepšují služby poskytované v oblasti cestovního ruchu. Zlín si v posledních letech nachází příznivce nejen mezi obyvateli České republiky. V ulicích města stále častěji zaznívá němčina, angličtina, ruština, či italština. Slovenské zájezdy se díky blízkosti hranic staly samozřejmostí.
Sílící cestovní ruch si vyžádal zkvalitnění servisních služeb pro turisty a zřízení Městského informačního a turistického střediska přímo v budově radnice. Pět pracovníků, pověřených podáváním informací, se zde střídá v celodenních službách. Městské informační a turistické středisko (MITS) je otevřeno od pondělí do soboty.
Městské informační centrum ve Zlíně
Informační středisko Magistrátu města Zlína bylo původně zřízeno na základě zákona č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím v roce 2000. Nejdříve se jeho pracovníci zabývali pouze poskytováním informací o činnosti jednotlivých oborů magistrátu, vydávali úřední formuláře a žádosti a fungovali jako podatelna. Kromě toho v informačním středisku přijímali a řešili připomínky, stížnosti a doporučení občanů. Byla využita i moderní technika. Zájemci mají k dispozici internet i městský intranet, kde si mohou sami vyhledat základní údaje o městě.
K úředním formulářům postupně přibyly tiskové materiály, které radnice vydává: mapy, brožury, pozvánky na akce pořádané městem a městský Magazín Zlín, který je navíc zdarma distribuován do všech zlínských domácností. Do informačního střediska začali přicházet turisté a chtěli doporučení k ubytování či tip na dobrou restauraci, popis okolních památek nebo informace o kulturních akcích v regionu. Zdejší pracovníci se rychle přizpůsobili těmto požadavkům a nyní již mají k dispozici katalog ubytování, přehled restaurací, zajišťují předprodej lístků apod. Záběr informačního střediska se stále rozšiřuje a jeho agenda roste.
Rok 2003 byl pro zlínské informační středisko již na začátku velmi úspěšný. Radniční informační středisko nejdřív získalo certifikát člena sítě turistických informačních center regionu Slovácko v kategorii oblastního centra. Podmínky zahrnovaly například zajištění sobotního provozu, základního informačního servisu pro turisty, zprostředkování ubytování, nabídku prodeje vstupenek do kulturních a společenských institucí, dostatečně široký prodej propagačních předmětů - to je jen malý výčet náplně MITS Zlín. Asi za měsíc se podařilo získat i členství v Asociaci turistických informačních center České republiky (ATIC ČR), certifikát kategorie B a charakteristické zelené logo.
Úspěšně se rozvíjí spolupráce informačních středisek celého Zlínského kraje. Dochází ke vzájemné výměně tiskových materiálů a turistických průvodců. Pracovníci informačních center se vzájemně navštěvují a dělí se o zkušenosti. Zlín neopomíjí ani prezentaci na veletrzích cestovního ruchu. Zlínský stánek lákal odborníky i turisty na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2003 v Brně i na Slovakiatour 2003 v Bratislavě.

Eva Manišová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

19.04.2003 v 20:14Ing. Ladislav Hollý

Měl jsem možnost využít služeb Vašeho informačního centra při pracovním jednání na Zlínském kraji. Příjemně mne překvalil jak interiér a vybavení MITS, tak hlavně znalosti a ochota Vašich pracovníků.

Děkuji


Zveřejněno 31.03.2003 v 13:24 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA